נכסי קריירה

נכסי קריירה הם חלק מהלכת השיתוף. מדובר בנכסים שאינם ויזואליים ואין להם ערך כספי רגיל. הכוונה היא למוניטין שרכש אחד מבני הזוג, השגת תואר אקדמי, דרגה מקצועית ועוד. כל אלה הם חלק בלתי נפרד מחלוקת הרכוש אשר מעוגנת במשפט העברי. נכסי קריירה כוללים בתוכם גם תוספת בשכר ועלייה ביכולת האישית של בן הזוג וכמובן עסק משותף לבני הזוג. את התרגום לכסף יבצע עו"ד גירושין, אשר זו התמחותו.

הדין מכיר בנכסי קריירה כחלק מחלוקת רכוש שוויונית וצודקת בין בני זוג, היות שכל התקדמות או התפתחות בחייו של אחד מהצדדים, קשורה במסגרת החיים המשותפים להקרבה, השקעה, או ויתור מהצד השני. יכול להיות שאחד מבני הזוג ויתר בעצמו על התפתחות אישית, על השקעה גדולה יותר בחיי המשפחה או כל סוג אחר של הקרבה מצידו, כדי לאפשר לבן זוגו לצמוח או להתפתח, למען חיי משפחה טובים יותר.

כאשר מדובר במוניטין שנצבר, מתכוונים לשוויו המקצועי של האדם. בעצם זהו מוניטין עסקי שרכש לעצמו אחד מהצדדים, על חשבון הויתור של הצד השני וגם הוא מוכר בסוג של נכס והוא ניתן לחישוב כלכלי. כדי לבצע חישוב כזה, שעלול בהחלט להיות שווה לא מעט כסף,  יש צורך לפנות אל עו"ד בתחום הגירושין, אשר יש לו את הידע והנסיון בתחום נכסי קריירה, כדי לבצע חלוקת רכוש הוגנת בין הצדדים. לדוגמא: אם אחד מבני הזוג הקים עסק כלשהו, במהלך חיי הנישואין, זכותו של בן זוגו לקבל מחצית מהמוניטין שצבר בעסק.

אותו הדין לגבי יכולת ההשתכרות של בן הזוג – כאשר בעצם הדרך שבה הוא הגיע למצב שהוא מרוויח יותר ויותר, קשורה להשקעתו בלימודים, בנסיון חיים וכו' וזה מתקשר באופן ישיר לחיי המשפחה, היות ומדובר על השקעה משפחתית של זמן וכסף.

הפנייה לעו"ד גירושין קשורה למספר סיבות חשובות:

  • מומחה ביחסי ממון הוא הכרחי כשמדובר בכסף שלכם.
  • אם אתה בן הזוג שאמור לקבל מחצית מנכסי הקריירה או בן הזוג שצריך לחלק את נכסי הקריירה – עו"ד מנוסה בניהול סדר העדיפויות עבורך וידאג לשמור על האינטרסים האישיים שלך.
  • עו"ד המנוסה בתחום, ידע למצוא פתרונות יצירתיים ומכיר את מערכת המשפט, כך שגם כשנראה שהמצב לא לטובתכם, עדיין תוכלו לקבל את הטוב ביותר.