ייעוץ גירושין

הנכם עומדים לפני הליכים משמעותיים ומכריעים בחייכם. חשוב להיוועץ בעורך דין העוסק בענייני גירושין אשר יעזור לך לכלכל צעדיך בתבונה, להגן על זכויותיך ולהבהיר את מצבך המשפטי. ייעוץ משפטי בתחילת ההליך יכול למזער נזקים ולחסוך כסף רב בהמשך.

קרובים, חברים או מכרים שהיו מעורבים בהליכי גירושין נוהגים לתת עצות המבוססות על ניסיונם האישי. עצות אלה אינן מתאימות בהכרח לנסיבות שלך. נקיטת הליך כלשהו על סמך עצות של "יודעי דבר" עלולה לגרום נזק.

במשרדנו מטים אוזן קשבת לסוגיות והדילמות שמעלה הלקוח תוך מתן תמיכה, ייעוץ ובניית אסטרטגיה נבונה המובילה לפתרון יצירתי.

מטרתנו היא להוביל את הלקוח לעליונות משפטית ולפעול לשם השגת מטרותיו בדרך הוגנת ורכה ככל שניתן, אף מחוץ לכותלי בית המשפט. פנו עוד היום למשרדנו לקבלת ייעוץ.

החלטתם להתגרש? הגיעו מים עד נפש? אין לכם כוח יותר להמשיך ככה? מדובר בהחלטה טעונה, קשה ואף במקרים מסוימים גורלית. ריכזנו עבורכם את מיטב העצות המועילות למתגרשים (חשוב להדגיש כי אינן מחליפות ייעוץ גירושין מעמיק ופרטני), וזאת בכדי לתת מענה חלקי ומזערי אשר ייתכן ויועיל בתחילת הליך הגירושין בטרם נקטתם החלטה ובמיוחד בכדי לסייע בידכם בצמצום הנזקים, הנפשיים והכלכליים, שמסבים הגירושין …

10 עצות למתגרשים

 1. בדוק את זכויותיך ואת מצבך המשפטי בטרם תנקוט בצעד כלשהו נגד בן/בת הזוג
  לפני הליכים משמעותיים ומכריעים בחייך חשוב להיוועץ בעורך דין העוסק בענייני גירושין אשר יעזור לך לכוון צעדיך בתבונה, להגן על זכויותיך ולהבהיר את מצבך המשפטי. ייעוץ משפטי בתחילת ההליך יכול למזער נזקים ולחסוך כסף רב בהמשך.
 2. אם את/ה מתלבט ולא בטוח אם בכוונת בן/ת הזוג לפתוח נגדך תיק גירושין או מזונות או תביעת רכוש – עשה/י ככל שביכולתך על מנת להשיגו/ה ולפתוח בהליכים לפניו
  הגשת תביעה לבית המשפט או לבית הדין הרבני מיד עם פרוץ הסכסוך אינה תמיד הפעולה המועילה ביותר שיש לעשות. אולם, אם יש סיכוי ולו מזערי שבן/ת הזוג יקדים אותך – מהר/י לבית המשפט או לבית הדין הרבני. יש לראות בהגשת תביעות מיותרות ושלא לצורך כזרז אשר עלול לגרום להסלמת המצב שיוביל בסופו של יום לתוצאה שאינה רצויה ולחיכוך מיותר, אולם מנגד, אי הגשת התביעות לערכאה הרצויה לך – עשויה להעמידך במצב נחות.
 3. עצות "אחיתופל" – אל תשמע לעצות של ידידים, מכרים וקרובי משפחה
  חברים, קרובים או מכרים אשר ייתכן והתנסו בעבר בהליך גירושין ינסו תמיד להעניק לך עצות המבוססות על ניסיונם האישי אותו למדו על בשרם עת היו מעורבים בסכסוך גירושין. לרוב המדובר בעצות אשר ככלל אינן מתאימות לנסיבות המסוימות שלך. נקיטת צעד כלשהו בהסתמך על עצות שכאלו עלול לגרום נזק רב ועל כן יש להישמר מעצות שכאלו ולפנות לקבלת ייעוץ גירושין מוסמך ומקצועי.
 4. על האישה להישמר נפשה מפני בית הדין הרבני ועל הגבר להתרחק ולנוס על נפשו מפני בית המשפט לענייני משפחה!
  אמרה כוללת שכזו אינה תמיד נכונה ומחוברת למציאות ולנסיבות שבין בני הזוג. ייתכנו מקרים בהם לאישה יוענק יתרון משפטי בבית הדין הרבני אותו היא לא תוכל לנצל באם תתבסס על האימרה השגויה שבכותרת הסעיף ועל כן יש חשיבות לקבל ייעוץ משפטי מקצועי מעורכי דין יודעי דבר אשר יכול להוביל לתוצאה התועלתנית ביותר גם עבור האישה וגם בבית הדין הרבני!
 5. יש לנסות ולהגביל את הצד השני ולא לאפשר לו לבצע משכיות כספיות מהחשבון המשותף בלא בקרה בכוונה תחילה
  לרוב חוב בחשבון המשותף מתחלק בין שני בני הזוג מעצם היותם המוטבים בחשבון. לעיתים אחד מהצדדים מבצע משיכות יתר חריגות על מנת להפעיל לחץ פסול המשול לטרור כלכלי על הצד השני. פניה יזומה לבנק ומתן הוראה חד צדדית כי כל חיוב בחשבון יבוצע רק בהסכמת שני השותפים לחשבון יכולה למנוע הסתבכות כספית מיותרת אותה מנסה הצד השני לכפות בכוח.
 6. יש להתחיל לאסוף הוכחות ואסמכתאות על בן/בת הזוג היכולות לסייע בהליכי הגירושין ובמו"מ הצפויים בהמשך הדרך
  המדובר הן באיסוף ראיות בדבר בגידה ו/או התעללות נפשית או גופנית אם קיימים והן באיסוף ראיות המעידות על יכולת ההשתכרות, ועל מצב הרכוש והכספים הרשומים על שם בן/בת הזוג. באם יש קושי בהשגת ראיות כדאי לפעול בהקדם בלא השתהות ואף להיעזר בחוקר פרטי.
 7. לשמור על חשאיות
  יש להימנע מלחשוף צעדייך לסביבה הקרובה גם אם ממש חייבים לספר ולחלוק את המידע עם אדם קרוב ובמיוחד באם טרם פנית לקבלת ייעוץ משפטי ע"י עו"ד גירושין אשר הגיש תביעות בערכאות המשפטיות השונות. השמירה על דממה סביבתית בעניין צעדייך חיונית גם בעת שיחות המתקיימות בטלפון ו/או באמצעות האינטרנט. היה מודע לאפשרות כי המחשב וגם הטלפון ייתכן ונתונים להאזנה מצד בן/בת הזוג. בנוסף יש להיות ערניים לאפשרות הסבירה כי בן/בת הזוג התקין מכשיר הקלטה בסביבת הבית או נושא אותו על גופו והכל על מנת להקליט שיחות עם בן/בת הזוג השני אשר יהוו ראיות בבית המשפט כמו למשל: הודאה של בעל שבגד באשתו.
 8. לעולם אין לשתף ילדים בהליכים המתנהלים בבית המשפט!
  ילדים לא נולדו בכדי לרגל אחר הוריהם ואל תהפוך אותם לכאלו. נסיון לזכות באהדת הילדים או בתמיכתם על חשבון הצד השני רק מבלבל את הילדים ופוגע בטובתם. צריך לזכור שמתגרשים מבן/בת הזוג ולא מהילדים. הילדים הם הנפגעים העיקריים מהליך גירושין וככל שיהיו מעורבים יותר בהליך המתנהל בין ההורים כך הנזק שייגרם יהיה בלתי הפיך.
 9. אלימות = לא בבית ספרנו
  כל הליך גירושין מלווה ברגשות טעונים אשר לעיתים קרובות מובילות לסערת רגשות וריבים קולניים שאינם נעימים לאיש. איפוק ושליטה עצמית הנם המפתח לעבור את ההליך בשלום. יש להימנע גם אם מדובר בהליך מאוד מאוד קשה מנקיטת אלימות כנגד בן/ת הזוג. בעל הנוקט באלימות כלפי בת הזוג ו/או הילדים עשוי להיות מורחק מביתו למשך שלושה חודשים עד שנה ואף להיות מועמד לדין פלילי.
  במקרים של אלימות במשפחה, לעיתים בכוחה של הבושה להרוג!!! בכל מקרה, אין להסס ויש לפנות לרשויות במקרה של אלימות במשפחה.
 10. יש לפעול ככל שניתן על מנת לגבש הסכם גירושין הוגן עם בן/בת הזוג
  בכל שלב משלבי הליך הגירושין, הן לאחר שהגשת תביעות ותפסת סמכות בערכאה השיפוטית הנוחה בנסיבות המקרה, והן לאחר שהתקיימו דיונים בבית המשפט ו/או בבית הדין, ניתן להסדיר את כל העניינים השנויים במחלוקת בצורה מהירה ויעילה אשר תמזער נזקים לכל המעורבים. גיבוש הסכם גירושין שכזה אף יסייע בידי בני הזוג להיפרד כידידים דבר אשר רק יועיל לטובת הילדים.