תביעת גירושין

לא ברור לך אם כדאי לך להתגרש?
החלטתי להתגרש, מה עושים עכשיו? האם עליי להגיש תביעת גירושין ובעצם "לפתוח תיק" ברבנות?

קודם כל חשוב לזכור כי בטרם נקיטת כל צעד יש להיוועץ באנשי מקצוע, כלומר, עורך דין לגירושין המבין ובקיא בענייני גירושין ולו על מנת שיוכל לייעץ ולטקס את העצה הרלוונטית ביותר עבורך בהתאם למצבך המשפטי.

חשיבות פגישת הייעוץ המקדימה עם עורך דין המתמחה בענייני גירושין משליכה על אופן ההתנהלות והחשיבה לאורך כל ההליך כבר מן ההתחלה.
בטרם הגשת תביעת גירושין יש לגבש טקטיקת גירושין, ולו בשל מכלול אפשרויות העומדות בפני כל מתדיין הניצב לפני תחילת הליכים.

לעיתים בטרם הגשת תביעה לגירושין יש לפעול דווקא בנתיב של הגשת תביעה לשלום בית המוגשת בבית הדין הרבני, לעיתים יש לפעול בדרך של הגשת תביעה רכושית בבית המשפט לענייני משפחה. כל מקרה נבחן לגופו ועל כן יש להימנע מקבלת עצות של חברים ו/או מכרים גרושים אשר ייתנו לכם עצות אחיתופל.

על תביעת גירושין להיות מוגשת לבית הדין הרבני האזורי, ועליה להכיל עילת גירושין אשר נגזרת מהדין העברי. עילת גירושין הינה טענה כגון: סירוב לקיום יחסי מין, אימפוטנציה, עקרות, אלימות, הפצת ריח גוף דוחה וכד'…

יש לזכור כי מקור עילות הגירושין הנו בדין העברי, דבר אשר לעיתים יכול להוות מכשול שכן באם הצד השני אינו מעוניין להתגרש ואין עילה מספקת בהתאם לדין העברי הרי שלא ניתן להתגרש!

תביעת גירושין יש להגיש לבית הדין הרבני האזורי כשהיא ערוכה על גבי טופס תביעה, ובו יש לציין בפרוט את עילת הגירושין ומהות התביעה.