גירושין

הליך גירושין הוא תהליך מורכב, המושפע מגורמים שונים. גירושין לא שייכים רק לבית דין לענייני משפחה, אלא גם כידוע לבית דין רבני. נושא זה כשלעצמו יוצר חיכוכים בנוגע להליכי גירושין, משום החוקים והדינים השונים, כמו גם השקפת העולם השונה ששני אלה מייצגים. זו דוגמה אחת, אך היא מייצגת, מדוע גירושין הוא נושא שיש בו הרבה מרווח תמרון, כמו גם יכולת להשיג תוצאות שונות ממה שהחוק מציג.

גירושין הוא תחום שמעוגן בחוק, ללא ספק, אך החוק היבש לא תמיד מוביל לניצחון. ישנם בני-זוג שמאמינים שהחוק לצידם ומגלים ביום פסק הדין כי הוא רחוק מהם. הרעיון הוא, וזאת יאמר כל עורך דין שמתמחה בענייני גירושין, הוא לא להשתמש בחוק פשוטו כמשמעו, אלא לנסות ולהבין מהם הצרכים הייחודיים של האדם, וכיצד הוא יכול "לרתום" את החוק שישחק לצידו במשפט גירושין. בשביל זה צריך לבנות אסטרטגיה, ואין מוכשר מכך מעורך דין לענייני גירושין.

גירושין -ממה צריך להיזהר

  • משפט גירושין נמשך זמן רב, ולעיתים נקודות עליהם התעקשתם בתחילה אינן רלוונטיות שנים לאחר מכן. זה נכון במקרה של רכוש, כסף בחשבון הבנק וכן הלאה. לכן עורך דין גירושין ישתמש גם במימד הזמן כאסטרטגיה.
  • במהלך משפט גירושין, בעיקר אם אחד הצדדים מבין כי הוא עומד להפסיד את רכושו או את כספו, ישנה סכנה שהוא יפנה להתנהגויות פליליות, כגון הפסד הכסף בהימורים, או זיוף פשיטת רגל. עורך דין לענייני גירושין ידע להסביר כיצד למנוע מהצד השני לנקוט בצעדים שמצד אחד ימנעו מבן הזוג לממש את תוכניותיו הפליליות ומצד שני יוכל לקדם את האינטרסים של הלקוח.
  • מכאן נובע גם כי במשפט גירושין צריך לחשוב על המהלכים הרבה זמן קדימה. לדוגמה איום על בן הזוג, הגשת תביעה נגדו על תקיפה, וכן הלאה, יכולים להתנקם בצד השני לאורך זמן. לכן אין לעשות דבר מבלי להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין באופן צמוד.
  • משפטי גירושין רבים מסתיימים בניצחון בו אחד מבני הזוג פשוט קץ בהליכים האלה, מה שמקצר את הליך גירושין ומונע ממנו להיסחב לאורך שנים בבתי המשפט. עורך דין טוב לענייני גירושין יוכל לסייע לך לדעת בדיוק על אילו כפתורים ללחוץ על מנת להשיג שבירה של הצד השני.

אם כן, עו"ד לענייני גירושין לא נועד רק כדי לייצג אותך במשפט גירושין, אלא כדי לסייע לך לבנות אסטרטגיה מנצחת שתסייע לך בהליכים השונים ותוביל אותך לאן שאתה מעוניין. משפט גירושין ארוך עלול להיות חוויה קשה עבור המשפחה, גם עבור זוג ההורים אבל כמובן שעבור הילדים, שפעמים רבות מוצאים את עצמם נתונים תחת לחצים קשים. מאבק משפטי ארוך עלול להשפיע על חייכם שנים רבות קדימה, לפגום בזמן האיכות שלכם עם הילדים, ולעכב אתכם מהקמת משפחה חדשה עם בן זוג חדש.

זאת הסיבה שאנחנו במשרד עו"ד זבולון עומדים לרשותכם בייצוגכם בבית המשפט, לבניית אסטרטגיה מנצחת.